SWS-0.45-26
INDUCTOR 26UH .45A 150KHZ SMD
product image
SWS-0.45-26 Picture
SeekIC No. : 003455313 Detail
SWS-0.45-26: INDUCTOR 26UH .45A 150KHZ SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWS-0.45-26
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 26µH Current: 450mA
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 620 mOhm Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: 0.339" L x 0.339" W x 0.185" H (8.60mm x 8.60mm x 4.70mm) Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
Current: 450mA
Tolerance: ±20%
Frequency - Self Resonant: -
DC Resistance (DCR): 620 mOhm
Packaging: Bulk
Type: Toroidal
Inductance: 26µH
Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Series: SW
Package / Case: 0.339" L x 0.339" W x 0.185" H (8.60mm x 8.60mm x 4.70mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWS-0.45-26
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance26H
Tolerance±20%
PackagingBulk
TypeToroidal
Current 450mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)620.0 mOhm Max