SWS-0.68-377
INDUCTOR 377UH .68A 150KHZ SMD
product image
SWS-0.68-377 Picture
SeekIC No. : 003455318 Detail
SWS-0.68-377: INDUCTOR 377UH .68A 150KHZ SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWS-0.68-377
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 377µH Current: 680mA
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 1 Ohm Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: 0.591" L x 0.591" W x 0.315" H (15.00mm x 15.00mm x 8.00mm) Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
Frequency - Self Resonant: -
DC Resistance (DCR): 1 Ohm
Current: 680mA
Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 377µH
Series: SW
Package / Case: 0.591" L x 0.591" W x 0.315" H (15.00mm x 15.00mm x 8.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWS-0.68-377
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance377H
Tolerance±20%
PackagingBulk
TypeToroidal
Current 680mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)1.000 Ohm Max