SWS-0.84-26
INDUCTOR 26UH .84A 150KHZ SMD
product image
SWS-0.84-26 Picture
SeekIC No. : 003455292 Detail
SWS-0.84-26: INDUCTOR 26UH .84A 150KHZ SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWS-0.84-26
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 26µH Current: 840mA
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 200 mOhm Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: 0.394" L x 0.394" W x 0.256" H (10.00mm x 10.00mm x 6.50mm) Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
DC Resistance (DCR): 200 mOhm
Frequency - Self Resonant: -
Current: 840mA
Packaging: Bulk
Package / Case: 0.394" L x 0.394" W x 0.256" H (10.00mm x 10.00mm x 6.50mm)
Type: Toroidal
Inductance: 26µH
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWS-0.84-26
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance26H
Tolerance±20%
PackagingBulk
TypeToroidal
Current 840mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)200.0 mOhm Max