SWS-2.0-150
INDUCTOR 150UH 2A 50KHZ SMD
product image
SWS-2.0-150 Picture
SeekIC No. : 003460636 Detail
SWS-2.0-150: INDUCTOR 150UH 2A 50KHZ SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWS-2.0-150
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 150µH Current: 2A
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 100 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: 0.925" L x 0.925" W x 0.531" H (23.50mm x 23.50mm x 13.50mm) Mounting Type: Surface Mount
Mounting Type: Surface Mount
DC Resistance (DCR): 100 mOhm Max
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
Frequency - Self Resonant: -
Inductance: 150µH
Current: 2A
Series: SW
Package / Case: 0.925" L x 0.925" W x 0.531" H (23.50mm x 23.50mm x 13.50mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWS-2.0-150
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance150H
Tolerance±20%
PackagingBulk
TypeToroidal
Current 2A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)100.0 mOhm Max