SWS-3.00-77
INDUCTOR 77UH 3A 150KHZ SMD
product image
SWS-3.00-77 Picture
SeekIC No. : 003453785 Detail
SWS-3.00-77: INDUCTOR 77UH 3A 150KHZ SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWS-3.00-77
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 77µH Current: 3A
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 80 mOhm Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: 0.925" L x 0.925" W x 0.496" H (23.50mm x 23.50mm x 12.60mm) Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
Frequency - Self Resonant: -
DC Resistance (DCR): 80 mOhm
Current: 3A
Packaging: Bulk
Type: Toroidal
Inductance: 77µH
Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Series: SW
Package / Case: 0.925" L x 0.925" W x 0.496" H (23.50mm x 23.50mm x 12.60mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWS-3.00-77
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance77H
Tolerance±20%
PackagingBulk
TypeToroidal
Current 3A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)80.00 mOhm Max