SWT-0.20-374
INDUCTOR 374UH .20A 150KHZ VRT
product image
SWT-0.20-374 Picture
SeekIC No. : 004509704 Detail
SWT-0.20-374: INDUCTOR 374UH .20A 150KHZ VRT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWT-0.20-374
Mfg:
AlfaMag Electronics, LLC
  • Qty
  • 1~10
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWT-0.20-374
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance374H
Tolerance±20%
TypeToroidal
Current 200mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)2.700 Ohm Max