SWT-0.30-176
INDUCTOR 176UH .30A 150KHZ VRT
product image
SWT-0.30-176 Picture
SeekIC No. : 003460670 Detail
SWT-0.30-176: INDUCTOR 176UH .30A 150KHZ VRT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWT-0.30-176
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 176µH Current: 300mA
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 1.4 Ohm Q @ Freq: -
Q @ Freq: -
Current: 300mA
Tolerance: ±20%
Frequency - Self Resonant: -
DC Resistance (DCR): 1.4 Ohm
Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 176µH
Series: SW
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWT-0.30-176
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance176H
Tolerance±20%
TypeToroidal
Current 300mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)1.400 Ohm Max