SWT-0.34-39
INDUCTOR 39UH .34A 150KHZ VRT
product image
SWT-0.34-39 Picture
SeekIC No. : 003453842 Detail
SWT-0.34-39: INDUCTOR 39UH .34A 150KHZ VRT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWT-0.34-39
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 39µH Current: 340mA
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 800 mOhm Q @ Freq: -
Q @ Freq: -
Current: 340mA
Tolerance: ±20%
Inductance: 39µH
Frequency - Self Resonant: -
DC Resistance (DCR): 800 mOhm
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWT-0.34-39
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance39H
Tolerance±20%
TypeToroidal
Current 340mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)800.0 mOhm Max