SWT-0.36-375
INDUCTOR 375UH .36A 150KHZ VRT
product image
SWT-0.36-375 Picture
SeekIC No. : 003453843 Detail
SWT-0.36-375: INDUCTOR 375UH .36A 150KHZ VRT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWT-0.36-375
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 375µH Current: 360mA
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 1.3 Ohm Q @ Freq: -
Q @ Freq: -
Current: 360mA
Tolerance: ±20%
Frequency - Self Resonant: -
DC Resistance (DCR): 1.3 Ohm
Type: Toroidal
Inductance: 375µH
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWT-0.36-375
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance375H
Tolerance±20%
TypeToroidal
Current 360mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)1.300 Ohm Max