SWT-0.44-252
INDUCTOR 252UH .44A 150KHZ VRT
product image
SWT-0.44-252 Picture
SeekIC No. : 003453845 Detail
SWT-0.44-252: INDUCTOR 252UH .44A 150KHZ VRT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWT-0.44-252
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 252µH Current: 440mA
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 900 mOhm Q @ Freq: -
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
DC Resistance (DCR): 900 mOhm
Frequency - Self Resonant: -
Current: 440mA
Type: Toroidal
Inductance: 252µH
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWT-0.44-252
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance252H
Tolerance±20%
TypeToroidal
Current 440mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)900.0 mOhm Max