SWT-0.67-115
INDUCTOR 115UH .67A 150KHZ VRT
product image
SWT-0.67-115 Picture
SeekIC No. : 003453823 Detail
SWT-0.67-115: INDUCTOR 115UH .67A 150KHZ VRT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWT-0.67-115
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 115µH Current: 670mA
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 400 mOhm Q @ Freq: -
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
DC Resistance (DCR): 400 mOhm
Frequency - Self Resonant: -
Current: 670mA
Type: Toroidal
Inductance: 115µH
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWT-0.67-115
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance115H
Tolerance±20%
TypeToroidal
Current 670mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)400.0 mOhm Max