SWT-0.68-377
INDUCTOR 377UH .68A 150KHZ VRT
product image
SWT-0.68-377 Picture
SeekIC No. : 003453824 Detail
SWT-0.68-377: INDUCTOR 377UH .68A 150KHZ VRT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWT-0.68-377
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 377µH Current: 680mA
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 1 Ohm Q @ Freq: -
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
Frequency - Self Resonant: -
DC Resistance (DCR): 1 Ohm
Current: 680mA
Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 377µH
Series: SW
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWT-0.68-377
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance377H
Tolerance±20%
TypeToroidal
Current 680mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)1.000 Ohm Max