SWT-0.82-78
INDUCTOR 78UH .82A 150KHZ VRT
product image
SWT-0.82-78 Picture
SeekIC No. : 003453826 Detail
SWT-0.82-78: INDUCTOR 78UH .82A 150KHZ VRT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWT-0.82-78
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 78µH Current: 820mA
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 300 mOhm Q @ Freq: -
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
DC Resistance (DCR): 300 mOhm
Frequency - Self Resonant: -
Current: 820mA
Type: Toroidal
Inductance: 78µH
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWT-0.82-78
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance78H
Tolerance±20%
TypeToroidal
Current 820mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)300.0 mOhm Max