SWT-0.85-680
INDUCTOR 680UH .85A 50KHZ HRZ
product image
SWT-0.85-680 Picture
SeekIC No. : 003453829 Detail
SWT-0.85-680: INDUCTOR 680UH .85A 50KHZ HRZ
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWT-0.85-680
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 680µH Current: 850mA
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 1.25 Ohm Max Q @ Freq: -
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
DC Resistance (DCR): 1.25 Ohm Max
Frequency - Self Resonant: -
Inductance: 680µH
Current: 850mA
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWT-0.85-680
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance680H
Tolerance±20%
TypeToroidal
Current 850mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)1.250 Ohm Max