SWT-1.00-54
INDUCTOR 54UH 1A 150KHZ VRT
product image
SWT-1.00-54 Picture
SeekIC No. : 003453831 Detail
SWT-1.00-54: INDUCTOR 54UH 1A 150KHZ VRT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWT-1.00-54
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 54µH Current: 1A
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 200 mOhm Q @ Freq: -
Material - Core: -
Current: 1A
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
DC Resistance (DCR): 200 mOhm
Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 54µH
Series: SW
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWT-1.00-54
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance54H
Tolerance±20%
TypeToroidal
Current 1A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)200.0 mOhm Max