SWT-1.26-112
INDUCTOR 112UH 1.26A 150KHZ VRT
product image
SWT-1.26-112 Picture
SeekIC No. : 003453835 Detail
SWT-1.26-112: INDUCTOR 112UH 1.26A 150KHZ VRT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWT-1.26-112
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 112µH Current: 1.26A
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 300 mOhm Q @ Freq: -
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
DC Resistance (DCR): 300 mOhm
Frequency - Self Resonant: -
Current: 1.26A
Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 112µH
Series: SW
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWT-1.26-112
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance112H
Tolerance±20%
TypeToroidal
Current 1.26A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)300.0 mOhm Max