SWT-1.4-220
INDUCTOR 220UH 1.4A 50KHZ HRZ
product image
SWT-1.4-220 Picture
SeekIC No. : 003453836 Detail
SWT-1.4-220: INDUCTOR 220UH 1.4A 50KHZ HRZ
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWT-1.4-220
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 220µH Current: 1.4A
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 380 mOhm Max Q @ Freq: -
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
Current: 1.4A
Frequency - Self Resonant: -
DC Resistance (DCR): 380 mOhm Max
Inductance: 220µH
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWT-1.4-220
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance220H
Tolerance±20%
TypeToroidal
Current 1.4A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)380.0 mOhm Max