SWT-1.54-77
INDUCTOR 77UH 1.54A 150KHZ VRT
product image
SWT-1.54-77 Picture
SeekIC No. : 003453817 Detail
SWT-1.54-77: INDUCTOR 77UH 1.54A 150KHZ VRT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWT-1.54-77
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 77µH Current: 1.54A
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 200 mOhm Q @ Freq: -
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
DC Resistance (DCR): 200 mOhm
Packaging: Bulk
Current: 1.54A
Type: Toroidal
Inductance: 77µH
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWT-1.54-77
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance77H
Tolerance±20%
TypeToroidal
Current 1.54A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)200.0 mOhm Max