SWT-1.81-18
INDUCTOR 18UH 1.81A 150KHZ VRT
product image
SWT-1.81-18 Picture
SeekIC No. : 003453818 Detail
SWT-1.81-18: INDUCTOR 18UH 1.81A 150KHZ VRT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWT-1.81-18
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 18µH Current: 1.81A
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 60 mOhm Q @ Freq: -
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
DC Resistance (DCR): 60 mOhm
Inductance: 18µH
Packaging: Bulk
Current: 1.81A
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWT-1.81-18
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance18H
Tolerance±20%
TypeToroidal
Current 1.81A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)60.00 mOhm Max