SWT-2.24-37
INDUCTOR 37UH 2.24A 150KHZ VRT
product image
SWT-2.24-37 Picture
SeekIC No. : 003460661 Detail
SWT-2.24-37: INDUCTOR 37UH 2.24A 150KHZ VRT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWT-2.24-37
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 37µH Current: 2.24A
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 100 mOhm Q @ Freq: -
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
DC Resistance (DCR): 100 mOhm
Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 37µH
Current: 2.24A
Series: SW
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWT-2.24-37
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance37H
Tolerance±20%
TypeToroidal
Current 2.24A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)100.0 mOhm Max