SWT-2.74-24
INDUCTOR 24UH 2.74A 150KHZ VRT
product image
SWT-2.74-24 Picture
SeekIC No. : 003460662 Detail
SWT-2.74-24: INDUCTOR 24UH 2.74A 150KHZ VRT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWT-2.74-24
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 24µH Current: 2.74A
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 70 mOhm Q @ Freq: -
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
DC Resistance (DCR): 70 mOhm
Type: Toroidal
Inductance: 24µH
Current: 2.74A
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWT-2.74-24
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance24H
Tolerance±20%
TypeToroidal
Current 2.74A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)70.00 mOhm Max