SWT30-5FF
Linear and Switching Power Supplies 31.6W 5V 15V 2A
product image
SWT30-5FF Picture
SeekIC No. : 002760023 Detail
SWT30-5FF: Linear and Switching Power Supplies 31.6W 5V 15V 2A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWT30-5FF
Quick Details
Output Power Rating : 31.6 W Input Voltage : 85 VAC to 265 VAC
Number of Outputs : 2 Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 2 A Output Voltage (Channel 2) : 15 V
Output Current (Channel 2) : 1 A Output Current (Channel 3) : 0.3 A
Number of Outputs : 2
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Input Voltage : 85 VAC to 265 VAC
Output Current (Channel 1) : 2 A
Output Voltage (Channel 2) : 15 V
Output Current (Channel 3) : 0.3 A
Output Current (Channel 2) : 1 A
Output Power Rating : 31.6 W
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWT30-5FF
Number of Outputs3
Power (Watts)30W
Voltage - Output5V, 15V, -15V
Voltage - Input85 ~ 265VAC
Power Supply TypeSwitching (Closed Frame)
1st Output5 VDC @ 2A
2nd Output15 VDC @ 1A
3rd Output-15 VDC @ 300mA