SWT30-525
Linear and Switching Power Supplies 29.5W 5V 12V 2A
product image
SWT30-525 Picture
SeekIC No. : 002760193 Detail
SWT30-525: Linear and Switching Power Supplies 29.5W 5V 12V 2A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWT30-525
Quick Details
Output Power Rating : 29.5 W Input Voltage : 85 VAC to 265 VAC
Number of Outputs : 2 Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 2 A Output Voltage (Channel 2) : 12 V
Output Current (Channel 2) : 1.5 A Output Current (Channel 3) : 0.3 A
Number of Outputs : 2
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Input Voltage : 85 VAC to 265 VAC
Output Current (Channel 2) : 1.5 A
Output Current (Channel 1) : 2 A
Output Voltage (Channel 2) : 12 V
Output Current (Channel 3) : 0.3 A
Output Power Rating : 29.5 W
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWT30-525
Number of Outputs3
Power (Watts)30W
Voltage - Output5V, 12V, -5V, -12V
Voltage - Input85 ~ 265VAC
Power Supply TypeSwitching (Closed Frame)
1st Output5 VDC @ 2A
2nd Output12 VDC @ 1.5A
3rd Output-5 VDC @ 300mA