SWT40-522
Linear and Switching Power Supplies 42.6W 5V 12V 3A
product image
SWT40-522 Picture
SeekIC No. : 002760122 Detail
SWT40-522: Linear and Switching Power Supplies 42.6W 5V 12V 3A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWT40-522
Mfg:
TDK-Lambda
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Output Power Rating : 42.6 W Input Voltage : 85 VAC to 265 VAC
Number of Outputs : 2 Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 3 A Output Voltage (Channel 2) : 12 V
Output Current (Channel 2) : 2 A Output Current (Channel 3) : 0.3 A
Description
Product :
Commercial/Medical :
Output Voltage (Channel 3) :
Mounting Style :
Dimensions :
Number of Outputs : 2
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 3 A
Input Voltage : 85 VAC to 265 VAC
Output Current (Channel 2) : 2 A
Output Voltage (Channel 2) : 12 V
Output Current (Channel 3) : 0.3 A
Output Power Rating : 42.6 W
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWT40-522
VendorTDK-LAMBDA AMERICAS INC
CategoryPower Supplies
Number of Outputs3
Power (Watts)40W
Voltage - Output5V, 12V, -12V
Voltage - Input85 ~ 265VAC
Power Supply TypeSwitching (Closed Frame)
1st Output5 VDC @ 3A
2nd Output12 VDC @ 2A
3rd Output-12 VDC @ 300mA