SWT65-525
Linear and Switching Power Supplies 62.5W 5V 12V 6A
product image
SWT65-525 Picture
SeekIC No. : 002760137 Detail
SWT65-525: Linear and Switching Power Supplies 62.5W 5V 12V 6A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWT65-525
Quick Details
Output Power Rating : 62.5 W Input Voltage : 85 VAC to 132 VAC
Number of Outputs : 2 Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 6 A Output Voltage (Channel 2) : 12 V
Output Current (Channel 2) : 2.5 A Output Current (Channel 3) : 0.5 A
Number of Outputs : 2
Output Current (Channel 1) : 6 A
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Input Voltage : 85 VAC to 132 VAC
Output Current (Channel 3) : 0.5 A
Output Voltage (Channel 2) : 12 V
Output Current (Channel 2) : 2.5 A
Output Power Rating : 62.5 W
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWT65-525
Number of Outputs3
Power (Watts)65W
Voltage - Output5V, 12V, -5V
Voltage - Input85 ~ 132VAC / 170 ~ 265VAC
Power Supply TypeSwitching (Closed Frame)
1st Output5 VDC @ 6A
2nd Output12 VDC @ 2.5A
3rd Output-5 VDC @ 500mA