SX100DD4
Board Mount Pressure / Force Sensors 0 to 100psid D4 DIP UNAMP DIFF GAGE 12V
product image
SX100DD4 Picture
SeekIC No. : 002674860 Detail
SX100DD4: Board Mount Pressure / Force Sensors 0 to 100psid D4 DIP UNAMP DIFF GAGE 12V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SX100DD4
Mfg:
Honeywell
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Operating Pressure : 0 psi to 100 psi Pressure Type : Gauge, Differential
Output Type : Basic Mounting Style : Through Hole
Operating Supply Voltage : 12 V Package / Case : DIP
Port Type : Dual Radial Barbless
Mounting Style : Through Hole
Package / Case : DIP
Operating Pressure : 0 psi to 100 psi
Pressure Type : Gauge, Differential
Operating Supply Voltage : 12 V
Output Type : Basic
Parameters:
Technical/Catalog InformationSX100DD4
VendorHoneywell Sensing and Control/Sensym
CategorySensors, Transducers
Operating Pressure0 ~ 100 PSID
Voltage - Rated 12VDC
Output0 ~ 150mV