SX100GSMT
Board Mount Pressure / Force Sensors 0 to 100psig 5VDC UNAMP GAGE 4.1 kOhm
product image
SX100GSMT Picture
SeekIC No. : 002674649 Detail
SX100GSMT: Board Mount Pressure / Force Sensors 0 to 100psig 5VDC UNAMP GAGE 4.1 kOhm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SX100GSMT
Mfg:
Honeywell
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Operating Pressure : 0 psi to 100 psi Pressure Type : Gauge
Output Type : Unamplified Mounting Style : Through Hole
Operating Supply Voltage : 5 V Package / Case : SMD/SMT
Port Type : Single Axial Barbless
Description
Accuracy :
Pressure Type : Gauge
Mounting Style : Through Hole
Operating Supply Voltage : 5 V
Package / Case : SMD/SMT
Output Type : Unamplified
Operating Pressure : 0 psi to 100 psi
Parameters:
Technical/Catalog InformationSX100GSMT
VendorHoneywell Sensing and Control
CategorySensors, Transducers
Operating Pressure0 ~ 100 PSI
Voltage - Rated12VDC