SX15GSMT
Board Mount Pressure / Force Sensors 0 to 15psig 5VDC PCB UNAMP GAGE 4.1 kOhm
product image
SX15GSMT Picture
SeekIC No. : 002675076 Detail
SX15GSMT: Board Mount Pressure / Force Sensors 0 to 15psig 5VDC PCB UNAMP GAGE 4.1 kOhm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SX15GSMT
Quick Details
Operating Pressure : 0 psi to 15 psi Pressure Type : Gauge
Output Type : Unamplified Mounting Style : Through Hole
Operating Supply Voltage : 5 V Package / Case : SMD/SMT
Accuracy :
Operating Pressure : 0 psi to 15 psi
Pressure Type : Gauge
Mounting Style : Through Hole
Operating Supply Voltage : 5 V
Package / Case : SMD/SMT
Output Type : Unamplified
Parameters:
Technical/Catalog InformationSX15GSMT
VendorHoneywell Sensing and Control
CategorySensors, Transducers
Operating Pressure0 ~ 15 PSI
Voltage - Rated12VDC