SXN15-48D05-3V3J
DC/DC Converters 15W 33-75Vin 5V 3A Dual Openframe SMT
product image
SXN15-48D05-3V3J Picture
SeekIC No. : 002740769 Detail
SXN15-48D05-3V3J: DC/DC Converters 15W 33-75Vin 5V 3A Dual Openframe SMT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SXN15-48D05-3V3J
Mfg:
Emerson / Astec Power
  • Qty
  • 0~36
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 15 W
Input Voltage Range : 33 V to 75 V Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 2 Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 3 A Output Voltage (Channel 2) : 3.3 V
Output Current (Channel 2) : 4.5 A Package / Case Size : 48.39 mm x 25.65 mm x 8.51 mm
Description
Mounting Style :
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 2
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 3 A
Output Power : 15 W
Input Voltage Range : 33 V to 75 V
Output Voltage (Channel 2) : 3.3 V
Package / Case Size : 48.39 mm x 25.65 mm x 8.51 mm
Output Current (Channel 2) : 4.5 A