SXN15-48D05-3V3
DC/DC Converters DUAL 5/3.3V 15W SMD
product image
SXN15-48D05-3V3 Picture
SeekIC No. : 002734035 Detail
SXN15-48D05-3V3: DC/DC Converters DUAL 5/3.3V 15W SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SXN15-48D05-3V3
Mfg:
Emerson / Astec Power
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Product :
Output Power :
Input Voltage Range :
Input Voltage (nominal) :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Parameters:
Technical/Catalog InformationSXN15-48D05-3V3
VendorEmerson Network Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input33 ~ 75VDC
Output5.0VDC, 3.3VDC
Power (Watts)15W
Number of Outputs2
1st Output5.0 VDC @ 3A
2nd Output3.3 VDC @ 4.5A