SY10EP33VKG
IC DIVIDER /4 3.3/5V 8-MSOP
product image
SY10EP33VKG Picture
SeekIC No. : 003539850 Detail
SY10EP33VKG: IC DIVIDER /4 3.3/5V 8-MSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SY10EP33VKG
Quick Details
Series: 10EP Logic Family : MC145
Manufacturer: Micrel Inc Logic Type: Divide-by-4
Direction: - Number of Elements: 1
Number of Bits per Element: 1 Reset: Asynchronous
Timing: - Count Rate: 4GHz
Trigger Type: Positive, Negative Voltage - Supply: 3.3 V ~ 5 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Supplier Device Package: 8-MSOP
Description
Number of Elements: 1
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount
Reset: Asynchronous
Timing: -
Trigger Type: Positive, Negative
Direction: -
Packaging: Tube
Manufacturer: Micrel Inc
Logic Type: Divide-by-4
Number of Bits per Element: 1
Voltage - Supply: 3.3 V ~ 5 V
Count Rate: 4GHz
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package: 8-MSOP
Series: 10EP
Parameters:
Technical/Catalog InformationSY10EP33VKG
VendorMicrel Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Logic TypeDivide-by-4
Trigger TypePositive, Negative
Voltage - Supply3.3 V ~ 5 V
Number of Bits per Element1
Number of Elements1 - Single
Direction-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-MSOP, Micro8?, 8-uMAX, 8-uSOP,
ResetAsynchronous
PackagingTube
Count Rate4GHz