T2035H-600TRG
Triacs Snubberless Hi Temp 20 A Triacs
product image
T2035H-600TRG Picture
SeekIC No. : 00203096 Detail
T2035H-600TRG: Triacs Snubberless Hi Temp 20 A Triacs
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
T2035H-600TRG
Mfg:
STMicroelectronics
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM : 600 V Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM : 5 uA
Gate Trigger Voltage (Vgt) : 1.3 V Gate Trigger Current (Igt) : 35 mA
Holding Current (Ih Max) : 35 mA Mounting Style : Through Hole
Package / Case : TO-220AB Packaging : Tube
Description
Breakover Current IBO Max :
On-State RMS Current (It RMS) :
Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM : 600 V
Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM : 5 uA
Gate Trigger Voltage (Vgt) : 1.3 V
Mounting Style : Through Hole
Package / Case : TO-220AB
Packaging : Tube
Gate Trigger Current (Igt) : 35 mA
Holding Current (Ih Max) : 35 mA