T370C105J035AT
Tantalum Capacitors - Solid Leaded 35V 1.0uF 5%
product image
T370C105J035AT Picture
SeekIC No. : 001081246 Detail
T370C105J035AT: Tantalum Capacitors - Solid Leaded 35V 1.0uF 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
T370C105J035AT
Mfg:
Kemet
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 1 uF Voltage Rating : 35 Volts
ESR : 8 Ohms Tolerance : 5 %
Termination Style : Radial Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Dimensions : 4.7 mm W x 5.72 mm L x 1.91 mm H Lead Spacing : 3.81 mm
Capacitance : 1 uF
ESR : 8 Ohms
Tolerance : 5 %
Series : T370
Lead Spacing : 3.81 mm
Dimensions : 4.7 mm W x 5.72 mm L x 1.91 mm H