T370E106M025AS
Tantalum Capacitors - Solid Leaded 25volts 10uF 20% E CASE
product image
T370E106M025AS Picture
SeekIC No. : 001068850 Detail
T370E106M025AS: Tantalum Capacitors - Solid Leaded 25volts 10uF 20% E CASE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
T370E106M025AS
Mfg:
Kemet
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 10 uF Voltage Rating : 25 Volts
ESR : 2.5 Ohms Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Dimensions : 5.84 mm W x 7.87 mm L x 3.3 mm H Lead Spacing : 5.08 mm
Series : T370 Product : Tantalum Solid High Reliability
Packaging : Bulk
Description
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
ESR : 2.5 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Voltage Rating : 25 Volts
Lead Spacing : 5.08 mm
Product : Tantalum Solid High Reliability
Tolerance : 20 %
Capacitance : 10 uF
Series : T370
Dimensions : 5.84 mm W x 7.87 mm L x 3.3 mm H