T378C105M035AS
Tantalum Capacitors - Solid Leaded 35volts 1uF 20%
product image
T378C105M035AS Picture
SeekIC No. : 001072720 Detail
T378C105M035AS: Tantalum Capacitors - Solid Leaded 35volts 1uF 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
T378C105M035AS
Quick Details
Capacitance : 1 uF Voltage Rating : 35 Volts
ESR : 8 Ohms Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Dimensions : 4.7 mm W x 5.72 mm L x 1.91 mm H Lead Spacing : 3.81 mm
Voltage Rating : 35 Volts
Product : Tantalum Solid High Reliability
Tolerance : 20 %
Capacitance : 1 uF
ESR : 8 Ohms
Series : T378
Lead Spacing : 3.81 mm
Dimensions : 4.7 mm W x 5.72 mm L x 1.91 mm H