T378C106K006AS
Tantalum Capacitors - Solid Leaded 6volts 10uF 10%
product image
T378C106K006AS Picture
SeekIC No. : 001072460 Detail
T378C106K006AS: Tantalum Capacitors - Solid Leaded 6volts 10uF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
T378C106K006AS
Quick Details
Capacitance : 10 uF Voltage Rating : 6 Volts
ESR : 6 Ohms Tolerance : 10 %
Termination Style : Radial Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Dimensions : 4.7 mm W x 5.72 mm L x 1.91 mm H Lead Spacing : 3.81 mm
Description
Tolerance : 10 %
ESR : 6 Ohms
Product : Tantalum Solid High Reliability
Capacitance : 10 uF
Voltage Rating : 6 Volts
Series : T378
Lead Spacing : 3.81 mm
Dimensions : 4.7 mm W x 5.72 mm L x 1.91 mm H