T491B106K020AT
Tantalum Capacitors - Solid SMD 20V 10uF 10% "B"
product image
T491B106K020AT Picture
SeekIC No. : 001084933 Detail
T491B106K020AT: Tantalum Capacitors - Solid SMD 20V 10uF 10% "B"
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
T491B106K020AT
Mfg:
Kemet
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 10 uF Voltage Rating : 20 Volts
ESR : 2.1 Ohms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 1411 Case Code - mm : 3528
Height : 2.1 mm Mfr Case Code : B Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Series : T491
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various Packaging : Reel
Description
Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various
Case Code - in : 1411
Case Code - mm : 3528
Height : 2.1 mm
Mfr Case Code : B Case
Series : T491
Capacitance : 10 uF
Voltage Rating : 20 Volts
ESR : 2.1 Ohms