T496B105K025ATE5K0
Tantalum Capacitors - Solid SMD 1.0uF 25volt 10%
product image
T496B105K025ATE5K0 Picture
SeekIC No. : 001088913 Detail
T496B105K025ATE5K0: Tantalum Capacitors - Solid SMD 1.0uF 25volt 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
T496B105K025ATE5K0
Mfg:
Kemet
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Capacitance : 1 uF Voltage Rating : 25 Volts
ESR : 5 Ohms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 1411 Case Code - mm : 3528
Height : 2.1 mm Mfr Case Code : B Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Series : T496
Product : Tantalum Solid Fused Packaging : Reel
Description
Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating : 25 Volts
Case Code - in : 1411
Case Code - mm : 3528
Height : 2.1 mm
Mfr Case Code : B Case
Capacitance : 1 uF
ESR : 5 Ohms