T614FC-7-PX-2.4/4.9/5.X-S
ANTENNA RUBB DUCK 802.11A/B/G 7"
product image
T614FC-7-PX-2.4/4.9/5.X-S Picture
SeekIC No. : 004124252 Detail
T614FC-7-PX-2.4/4.9/5.X-S: ANTENNA RUBB DUCK 802.11A/B/G 7"
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
T614FC-7-PX-2.4/4.9/5.X-S
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: - Manufacturer: Nearson Inc
Antenna Type: Whip: Swivel, Tilt (Right Angle) Number of Bands: 2
Frequency: 2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz VSWR: 2
Gain: 4-5dBi Termination: U.FL on 7" Cable
Package / Case : SOIC-20 Mounting Type: Chassis Mount
Height (Max): 6.06" (154mm)
Description
Series: -
VSWR: 2
Packaging: Bulk
Number of Bands: 2
Mounting Type: Chassis Mount
Manufacturer: Nearson Inc
Antenna Type: Whip: Swivel, Tilt (Right Angle)
Frequency: 2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz
Gain: 4-5dBi
Termination: U.FL on 7" Cable
Height (Max): 6.06" (154mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationT614FC-7-PX-2.4/4.9/5.X-S
VendorNearson Inc
CategoryRF and RFID
Number of BandsDual
Mounting TypeChassis Mount
PackagingBulk
VSWR2
Height (Max)6.06" (154mm)
TerminationU.FL on 7" Cable