TAJA105M025RNJ
Tantalum Capacitors - Solid SMD 25volts 1uF 20%
product image
TAJA105M025RNJ Picture
SeekIC No. : 001083438 Detail
TAJA105M025RNJ: Tantalum Capacitors - Solid SMD 25volts 1uF 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TAJA105M025RNJ
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Capacitance : 1 uF Voltage Rating : 25 Volts
ESR : 8 Ohms Tolerance : 20 %
Case Code - in : 1206 Case Code - mm : 3216
Height : 1.8 mm Mfr Case Code : A Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Series : TAJ
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various Packaging : Reel
Description
Case Code - in : 1206
Case Code - mm : 3216
Height : 1.8 mm
Mfr Case Code : A Case
Packaging : Reel
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various
Voltage Rating : 25 Volts
Capacitance : 1 uF
ESR : 8 Ohms
Series : TAJ
Parameters:
Technical/Catalog InformationTAJA105M025RNJ
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance1.0F
Voltage - Rated 25V
Tolerance±20%
Package / Case3216-18 (EIA) 1206
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)8.000 Ohm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C