TAJA334K035RNJ
Tantalum Capacitors - Solid SMD 35volts 0.33uF 10%
product image
TAJA334K035RNJ Picture
SeekIC No. : 001083833 Detail
TAJA334K035RNJ: Tantalum Capacitors - Solid SMD 35volts 0.33uF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TAJA334K035RNJ
Quick Details
Capacitance : 0.33 uF Voltage Rating : 35 Volts
ESR : 15 Ohms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 1206 Case Code - mm : 3216
Height : 1.8 mm Mfr Case Code : A Case
Description
Tolerance : 10 %
Case Code - in : 1206
Case Code - mm : 3216
Height : 1.8 mm
Mfr Case Code : A Case
Voltage Rating : 35 Volts
ESR : 15 Ohms
Series : TAJ
Capacitance : 0.33 uF
Parameters:
Technical/Catalog InformationTAJA334K035RNJ
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance0.33F
Voltage - Rated 35V
Tolerance±10%
Package / Case3216-18 (EIA) 1206
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)15.00 Ohm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C