TAJB227M004RNJ
Tantalum Capacitors - Solid SMD 4volts 220uF 20%
product image
TAJB227M004RNJ Picture
SeekIC No. : 001085908 Detail
TAJB227M004RNJ: Tantalum Capacitors - Solid SMD 4volts 220uF 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TAJB227M004RNJ
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 220 uF Voltage Rating : 4 Volts
ESR : 1.1 Ohms Tolerance : 20 %
Case Code - in : 1210 Case Code - mm : 3528
Height : 2.1 mm Mfr Case Code : B Case
Packaging : Reel
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various
Case Code - mm : 3528
Height : 2.1 mm
Mfr Case Code : B Case
Voltage Rating : 4 Volts
Case Code - in : 1210
Capacitance : 220 uF
ESR : 1.1 Ohms
Series : TAJ
Parameters:
Technical/Catalog InformationTAJB227M004RNJ
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance220F
Voltage - Rated 4V
Tolerance±20%
Package / Case3528-21 (EIA)
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)1.100 Ohm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C