TAJD106K035H
CAPACITOR TANT 10UF 35V 10% SMD
product image
TAJD106K035H Picture
SeekIC No. : 004512391 Detail
TAJD106K035H: CAPACITOR TANT 10UF 35V 10% SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TAJD106K035H
Mfg:
AVX Corporation
Parameters:
Technical/Catalog InformationTAJD106K035H
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance10F
Voltage - Rated 35V
Tolerance±10%
Package / Case7343-31 (EIA)
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)1.000 Ohm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C