TAJD106K050RNJ
Tantalum Capacitors - Solid SMD 50volts 10uF 10%
product image
TAJD106K050RNJ Picture
SeekIC No. : 001082648 Detail
TAJD106K050RNJ: Tantalum Capacitors - Solid SMD 50volts 10uF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TAJD106K050RNJ
Quick Details
Capacitance : 10 uF Voltage Rating : 50 Volts
ESR : 0.8 Ohms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 2917 Case Code - mm : 7343
Height : 3.1 mm Mfr Case Code : D Case
Description
Tolerance : 10 %
Case Code - in : 2917
Case Code - mm : 7343
Height : 3.1 mm
Mfr Case Code : D Case
Capacitance : 10 uF
ESR : 0.8 Ohms
Voltage Rating : 50 Volts
Series : TAJ
Parameters:
Technical/Catalog InformationTAJD106K050RNJ
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance10F
Voltage - Rated 50V
Tolerance±10%
Package / Case7343-31 (EIA)
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)800.0 mOhm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C