TAJR104K020ANJ
Tantalum Capacitors - Solid SMD 20volts 0.1uF 10%
product image
TAJR104K020ANJ Picture
SeekIC No. : 001091216 Detail
TAJR104K020ANJ: Tantalum Capacitors - Solid SMD 20volts 0.1uF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TAJR104K020ANJ
Quick Details
Capacitance : 0.1 uF Voltage Rating : 20 Volts
ESR : 25 Ohms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 0805 Case Code - mm : 2012
Height : 1.2 mm Mfr Case Code : R Case
Description
Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 20 Volts
Case Code - in : 0805
Case Code - mm : 2012
Height : 1.2 mm
Mfr Case Code : R Case
Series : TAJ
ESR : 25 Ohms
Capacitance : 0.1 uF