TAJR104K020RNJ
Tantalum Capacitors - Solid SMD 20volts 0.10uF 10%
product image
TAJR104K020RNJ Picture
SeekIC No. : 001084395 Detail
TAJR104K020RNJ: Tantalum Capacitors - Solid SMD 20volts 0.10uF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TAJR104K020RNJ
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 0.1 uF Voltage Rating : 20 Volts
ESR : 25 Ohms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 0805 Case Code - mm : 2012
Height : 1.2 mm Mfr Case Code : R Case
Description
Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 20 Volts
Case Code - in : 0805
Case Code - mm : 2012
Height : 1.2 mm
Mfr Case Code : R Case
Series : TAJ
ESR : 25 Ohms
Capacitance : 0.1 uF
Parameters:
Technical/Catalog InformationTAJR104K020RNJ
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance0.1F
Voltage - Rated 20V
Tolerance±10%
Package / Case2012-12 (EIA) 0805
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)25.00 Ohm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C