TBJD106K025CBSB0000
Tantalum Capacitors - Solid SMD 25volts 10uF 10% CASE D
product image
TBJD106K025CBSB0000 Picture
SeekIC No. : 001090347 Detail
TBJD106K025CBSB0000: Tantalum Capacitors - Solid SMD 25volts 10uF 10% CASE D
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TBJD106K025CBSB0000
  • Qty
  • 0~34
Quick Details
Capacitance : 10 uF Voltage Rating : 25 Volts
ESR : 1.2 Ohms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 2917 Case Code - mm : 7343
Height : 3.1 mm Mfr Case Code : D Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Series : TBJ
Product : Tantalum Solid High Reliability Packaging : Bulk
Description
Tolerance : 10 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating : 25 Volts
Height : 3.1 mm
Mfr Case Code : D Case
Capacitance : 10 uF
ESR : 1.2 Ohms