TBJD685K035LBSB0024
Tantalum Capacitors - Solid SMD 35volts 6.8uF 10% CASE D LOW ESR
product image
TBJD685K035LBSB0024 Picture
SeekIC No. : 001090554 Detail
TBJD685K035LBSB0024: Tantalum Capacitors - Solid SMD 35volts 6.8uF 10% CASE D LOW ESR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TBJD685K035LBSB0024
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~34
Quick Details
Capacitance : 6.8 uF Voltage Rating : 35 Volts
Tolerance : 10 % Case Code - in : 2917
Case Code - mm : 7343 Height : 3.1 mm
Mfr Case Code : D Case Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Series : TBJ Product : Tantalum Solid High Reliability
Packaging : Bulk
Description
ESR :
Capacitance : 6.8 uF
Tolerance : 10 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Case Code - in : 2917
Case Code - mm : 7343
Product : Tantalum Solid High Reliability
Height : 3.1 mm
Mfr Case Code : D Case
Voltage Rating : 35 Volts
Series : TBJ
Packaging : Bulk
Parameters:
Technical/Catalog InformationTBJD685K035LBSB0024
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance6.8F
Voltage - Rated 35V
Tolerance±10%
Package / Case7343-31 (EIA)
FeaturesGeneral Purpose
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 125°C