Tantalum Capacitors - Solid Leaded SOLID TANTALUM
TIM104K035P0X: Tantalum Capacitors - Solid Leaded SOLID TANTALUM
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
Features: · HIGH POWER P1dB=37.5dBm at 10.7GHz to 11.7GHz· HIGH GAIN G1dB=7.0d...
Features: ·LOW INTERMODULATION DISTORTIONIM3=-45 dBc at Pout= 28.0dBm Single Carrier Level·HIGH GA...
| Technical/Catalog Information | TIM104K035P0X |
| Vendor | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Category | Capacitors |
| Capacitance | 0.1F |
| Voltage - Rated | 35V |
| Tolerance | ±10% |
| Package / Case | Radial |
| Packaging | Bulk |
| Features | General Purpose |
| Maximum Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Lead Spacing | 0.2" (5.08mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Drawing Number | * |
| Lead Free Status | Contains Lead |
| RoHS Status | RoHS Non-Compliant |
| Other Names | TIM104K035P0X TIM104K035P0X |