TLMB1100-GS08
Standard LED - SMD Blue Non-Diffused
product image
TLMB1100-GS08 Picture
SeekIC No. : 0047480 Detail
TLMB1100-GS08: Standard LED - SMD Blue Non-Diffused
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TLMB1100-GS08
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
LED Size : 1.6 mm x 0.8 mm x 0.6 mm Illumination Color : Blue
Wavelength/Color Temperature : 466 nm Lens Color/Style : Water Clear
Forward Current : 10 mA Forward Voltage : 3.9 V
Luminous Intensity : 5 mcd Viewing Angle : 160 deg
Packaging : Reel
Description
LED Size : 1.6 mm x 0.8 mm x 0.6 mm
Lens Color/Style : Water Clear
Packaging : Reel
Illumination Color : Blue
Viewing Angle : 160 deg
Wavelength/Color Temperature : 466 nm
Forward Current : 10 mA
Forward Voltage : 3.9 V